O NÁS

 

JAK TO V KAFÍRNICTVÍ FUNGUJE?

Jsme kavárna s tvořivým duchem, tedy místo, kde si kromě vychutnání voňavého šálku kávy můžete užít i tvoření. Můžete, ale nemusíte.

V první řadě se snažíme být místem, kde se budete cítit dobře. Ať už si přijdete jen vychutnat něco dobrého nebo se pustíte do tvoření, za všech okolností se vynasnažíme, abyste odcházeli spokojeni. 

Věnovat se vám v kavárně budou naši kafírníci a kafírnice, kteří vám kromě přípravy občerstvení rádi poradí i s případným tvořením. 

Pokud máte pochybnosti o svém talentu, fantazii, šikovnosti, tak si buďte jistí, že je to naprosto přirozené. Zahoďte tyto myšlenky za hlavu! U nás je důležitá vaše radost z tvoření, relaxace. Úžasné věci, které si budete odnášet, jsou už jen třešničkou na dortu. Přijďte si to užít!

 

 

CO U NÁS NAJDETE:

- samozřejmě kavárnu (prvotřídní výběrovou kávu a u nás pečené domácí zákusky)

tvoření po celou otevírací dobu pro děti i dospělé

místo pro netradiční oslavy a večírky v tvořivém duchu

 

PRO SKUPINY:

- poptáváte-li prostory a program pro svou akci, ozvěte se nám (firmy, oslavy, rozlučky, mini konference...)

 

TVOŘIVÉ DÍLNIČKY, KÁVOVÝ CATERING A SLADKÉ BARY

- tvořivé dílničky: umíme dojet i za vámi a uskutečnit pro vaše zaměstnance, partnery, zákazníky nebo veřejnost tvořivé programy v rámci nejrůznějších příležitostí (family day, den otevřených dveří apod.)

- kávový catering (na trhy, dny otevřených dveří, firemní akce, svatby apod.)

- sladký bar (svatby, firemní akce apod.)

 

 

Proč "KAFÍRNICTVÍ"?
 

Název "kafírnictví" vznikl v prvopočátcích příprav našeho podnikání v Kutné Hoře.

Kavárnu jsme totiž začali připravovat v domě, kde celá desetiletí sídlilo oblíbené kutnohorské papírnictví.

Na fasádě po něm zbyl i nápis a nám ho bylo líto odstranit. 

Hlodalo nám to v hlavě a při jedné nevinné domácí diskuzi padl nápad na "Café Papírnictví",

od kterého byl už jen krok k současnému názvu :-) Na fasádě tak kromě dvou písmenek nápis zůstal a my jsme rádi,

že se nám podařilo zachovat kus vzpomínek pro spoustu místních, kteří na dřívejší prodejnu s láskou a nostalgií vzpomínají.

 

Bylo by móóóc moc fajn, kdyby se z "kafírnictví" stalo všeobecně známé synonymum pro spojení kavárny a tvoření :-) 

 

 

 

Jak vše vzniklo?
 

Kutnohorské Kafírnictví je projektem partnerů Martiny Moličové  a Lukáše Hendrycha. Zakladatelkou myšlenky tvořivé kavárny je Martina, která v roce 2014 rozjela kavárnu Tvoje dílna v Pardubicích, od roku 2019 vede společně s Lukášem kutnohorské Kafírnictví. 

 

Příběh Martiny

"Odjakživa ráda tvořím. Začínala jsem jako mnoho dalších nadšenců v domácích podmínkách, zkoušejíc všemožné kreativní techniky, fascinovaná širokou nabídkou materiálů a pomůcek. Brzo jsem zjistila, že nakoupit si vše co bych chtěla třeba jen vyzkoušet, nedává smysl jak finančně, tak ani z hlediska náročnosti na prostor a skladování. Moje tehdejší garsonka by mohla vyprávět! Navíc opravdu ráda zkouším nové věci a nakoupené pomůcky tak po čase začaly ve skříni ležet ladem... 

Pak se narodila Laura a přišla mateřská dovolená. Zpočátku mě ani nenapadlo, že bych se nevrátila na své místo personalistky v kolínské automobilce. Ale to by mi začátkem roku 2013 nemohl přijít na mysl ten jednoduchý nápad! :-)

Nápad, který spočíval v myšlence vytvořit místo, které bude dokonale připravené na tvoření. Kde člověk nemusí řešit, že zrovna nemá místo na jídelním stole nebo v obýváku, kde v rohu nestojí koš s nevyžehleným prádlem a navíc mu nechybí žádné pomůcky ani materiál, může přijít takřka kdykoliv. Vše je připravené a existuje možnost nekonečného kombinování, bez omezení. 

A tak se začala rodit Tvoje dílna.

Možná v celém příběhu hledáte zmínku o kávě.
Přiznám se, otevření kavárny nebyl prvotní záměr, sama jsem před otevřením Tvojí dílny ani nebyla velkým kávomilcem.

Ale spojení nabídky tvoření s možností občerstvení se prostě nabízelo a musím říct, že si mě káva a její příprava získala podobně jako tvoření. Její správná příprava je také skutečné umění. Kavárnu se podařilo otevřít 1. dubna 2014 v Pardubicích. V průběhu roku 2018 jsme bohužel dostali v pronajatých prostorách výpověď z nájmu a provoz byl tak 30. září 2018 v Pardubicích ukončen.

Jak už víte, v červenci 2019 jsme otevřeli naše vysněné Kafírnictví v nádherném domě na Palackého náměstí v Kutné Hoře. 

 

 

 Poděkování

Celé zrození současného Kafírnictví a tehdy Tvojí dílny by se na začátku nepodařilo bez řady skvělých a inspirativních lidí z řad kamarádů a rodiny, kteří nám pomohli a stále pomáhají.

Díky moc! 

Zpět do obchodu